Przystanki autobusowe w Polsce

Zniszczone przystanki

Nie dawno na jednym z przystanków autobusowych w Rudziczce ktoś nabazgrał wulgarne napisy w tym demolując ławki w zamontowane wiecie. Bulwersujące jest nie tyle to, że ktoś zdemolował przystanek, ale to że przez kilka tygodni nikt z tym nic nie zrobił. Na przystanku widniały rasistowskie teksty ale nikomu z osób które powinni coś z tym zrobić  nie przeszkadzało to.

Dopiero po interwencji mieszkańców i jednej z lokalnych gazet udało się ustalić kto powinien się tym zająć. Dodajmy, że przystanki są własnością samorządu gminnego, w tym wypadku Prudnika.

Sprawa poruszona została na sesji Rady Miejskiej, a przypomniała o niej radna z Rudziczki i jednocześnie sołtys Janina Stanisz. Wtedy to przystanek już był odnowiony. Jakie wyjaśnienie usłyszała?

– Zanim przystąpiliśmy do malowania musieliśmy przejść całą procedurę zgłoszenia szkody i za każdym razem tak będzie, jeżeli będzie miało miejsce zniszczenie mienia gminnego – tłumaczył burmistrz – To opóźnienie w malowaniu przystanku nie wynikało z tego, że służby gminne działały zbyt wolno, tylko działały zgodnie z procedurą przyjętą w gminie.

Gmina dostała odszkodowanie a przystanek znów wygląda doskonale, tylko dlaczego tak późno. Niestety przekonania burmistrza nie docierają do nas. Miejmy nadzieje, że w przyszłości gdy znów ktoś zniszczy przystanek autobusowy, odpowiednie władze szybciej zareagują.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*