Przystanki autobusowe w Polsce

Zniknie stara wiata przystankowa w Slupsku

Po ogłoszeniu przez miasto o montażu 10 nowych wiat przystankowych w Słupsku tematem zainteresowali się mieszkańcy Słupska. Tym bardziej że wiązał on się z przeniesieniem na inne lokalizacje wiat starszego typu stojących na części przystanków autobusowych, na których ustawiono nowe.

Pani Barbara, mieszkanka ul. Szczecińskiej w Słupsku, zauważyła jednak, że na przystanku koło hali Gryfia stoją dwie wiaty.

– Jedna to ta nowa, druga jest już stara i połączona z kioskiem, również bardzo zniszczonym i od wielu lat pustym – mówi pani Barbara. – Nie wygląda to ładnie. Uważam, że miasto już dawno powinno zlikwidować zarówno starą wiatę, jak i kiosk. Jak zapewniają urzędnicy, tak właśnie się stanie. Problem jednak w tym, że kiosk należy do prywatnego właściciela, natomiast połączona z nim wiata od wielu lat jest własnością miasta.

We wtorek odetniemy wiatę od kiosku i zabierzemy z tego przystanku- informuje rzecznik ZIM.

Podobny zabieg Zarząd Infrastruktury Miejskiej przeprowadził kilka dni temu na przystanku przy placu Dąbrowskiego. Tam odciął starą i zniszczoną wiatę od kiosku. W jej miejsce pojawiła się nowa wiata, którą ustawiono bliżej zatoki autobusowej.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*