Przystanki autobusowe w Polsce

Walka z wandalizmem przystanków autobusowych w Częstochowie

Wandale niszczący przystanki autobusowe, kioski wkomponowane w wiaty przystankowe, są praktycznie bezkarni. Tak dalej być nie może – uważają radni Częstochowy i chce walczyć z wandalami obywatelską postawą . Tyle że postawa ta ma być opłacana. Za donos do Straży Miejskiej czy na policję obywatel odbierze nagrodę.

Wiele miast w tym Częstochowa od lat walczy z chuliganami, którzy niszczą architekturę miast. Niektóre, większe miasta zainwestowali w monitoring w newralgicznych miejscach. Jednak to nie odstrasza wandali, którzy coraz częściej  wyładowują swoją frustrację własnie na wiatach przystankowych.

Właśnie w samej Częstochowie  w tym roku władze miasta wydało już ponad 40tyś zł na odremontowanie zniszczonych przystanków autobusowych.  Dlatego też od zeszłego roku każdy obywatel, który zgłosi jakikolwiek akt wandalizmu w mieście odpowiednim organom otrzyma nagrodę finansową.  Mimo to niestety odsetek tak zwanych donosów jest znikomy. Miejmy nadzieje, że to się zmieni i taki pomysł walki z wandalizmem wiat przystankowych podchwycą inne miasta.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*