Przystanki autobusowe w Polsce

Wadliwe tablice informacyjne na przystankach we Wrocławiu

Tablice informamcyjne na wrocławskich przystankach wciąż w fazie testów

Tablice świetlne na przystankach autobusowych we Wrocławiu miały ułatwić pasażerom życie, ale na razie system przede wszystkim ich irytuje. Bo nie działa sprawnie.

Dynamiczna Informacja Przystankowa (DIP) to system 168 elektronicznych dwustronnych tablic stojących na przystankach tramwajów i autobusów.

Ich montaż rozpoczął się w lutym tego roku. Większość wyświetlaczy jest już zamontowana na przystankach autobusowych. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Inteligentnego Systemu Transportu, który ma usprawnić wrocławską miejską komunikację. Miasto za całość zapłaci ponad 100 mln zł.

Na razie jednak system informacji pasażerskiej nie działa sprawnie, a korzystający z tramwajów i autobusów mówią, że nie można na nim polegać.

Winny jest za to sygnał GPS. Zdarza się, że w gęstej wrocławskiej zabudowie sygnał GPS na chwilę znika. Wtedy tablice nie wyświetlają informacji o czasie oczekiwania-tłumaczy rzecznik prasowy MPK. Dodaje również, że sam system jest jeszcze w fazie testów i normalną rzeczą jest to iż awarie oraz błędy na zamontowanych tablicach mogą jeszcze występować.

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*