Przystanki autobusowe w Polsce

W gminie Nowy Targ, osiedla czekają na przystanki

Mieszkańcy Łopusznej, głównie osiedla na Grapce, chcą, by przy głównej drodze przez ich wieś powstał nowy przystanek autobusowy.

– Dzięki nowemu przystankowi dzieci nie musiałyby chodzić poboczem wzdłuż bardzo ruchliwej szosy – mówi jedna z mieszkanek osiedla, która zaniepokojona jest sytuacją na drodze.

– Nowy przystanek może powstać, ale nie w najbliższym czasie – zapowiada jednak wicewójt gminy Nowy Targ.

Przy drodze biegnącej przez Łopuszną rozpoczął się właśnie remont poboczy. Zarząd Dróg Wojewódzkich buduje tam przede wszystkim chodnik dla mieszkańców. Jednak w projekcie obecnych prac nie znalazł się przystanek autobusowy.

– A przystanek powinien być. Na osiedlu na Grapce miesza już około 150 osób. To w większości młode małżeństwa, które mają dzieci w wieku szkolnym. Jest taka sytuacja, że nasze dzieci muszą iść około 1,2 kilometra wzdłuż ruchliwej drogi do przystanku. To bardzo niebezpieczne – zaznacza mieszkanka osiedla.

Ale zawsze jest szansa, by ustawić przystanek autobusowy, ale już nie w ramach tej inwestycji – zaznacza wicewójt. Przedstawiciele gminy zrobią wizję w terenie. Przystanek powstanie, jeżeli będzie taka możliwość

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*