Przystanki autobusowe w Polsce

Szwedzka walka z depresja

Na ciekawy pomysł wpadła jedna ze szwedzkich firm zajmująca się wiatami przystankowymi.By pomóc Szwedom w walce z sezonowym zaburzeniem afektywnym, w jednym z tamtejszych miast w 30 wiatach przystankowych zainstalowano lampy emitujące ultrafiolet. Usługa fototerapeutyczna będzie dostępna przez 3 tygodnie w każdej wiacie przystankowej.

Czekając na autobus, ludzie mogą nieco podładować swoje baterie – twierdzi szefowa marketingu miasta Umea. Dbający o samopoczucie klientów zakład chciał w ten niecodzienny sposób zadbać także o swój wizerunek firmy przyjaznej środowisku – lampy są ponoć zasilane dzięki źródłom odnawialnym.

Jeśli ktoś się zastanawia nad sensem takiego przedsięwzięcia, warto przypomnieć, że obecnie słońce wschodzi w Umea ok. 8 i zachodzi już o 15, a dzień będzie się przecież jeszcze skracał. Na razie nie ma zalegającego śniegu, co oznacza, że miasto jest bardziej ponure niż zwykle.

Ciekawe czy podobny pomysł przyjąłby się w Polsce, jeśli tak to jakie polskie miasto jest w największej potrzebie by uwolnić od zaburzeń afektywnych.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*