Przystanki autobusowe w Polsce

Spór o przystanki w Rzeszowie

Czy autobusy MKS będą mogły stawać na wszystkich przystankach w mieście? O tym zadecyduje sąd.

Spór na linii PKS – Zarząd Transportu Miejskiego toczy się od lipca. Kością niezgody jest zakaz wjazdu podmiejskich autobusów na 49 z 539 rzeszowskich przystanków autobusów.

 

Zdaniem ZTM są już maksymalnie obłożone kursami i ze względów bezpieczeństwa nowi przewoźnicy nie dostają zgody na ich użytkowanie. Uchwałę określającą nowe zasady korzystania z zatoczek przyjęli radni.

 

– Naszym zdaniem nie mieli prawa zakazać naszemu przewoźnikowi wjazdu na przystanki. Ich decyzja to naruszenie zasad uczciwej konkurencji i skazanie pasażerów na usługi rzeszowskiego MPK. Bo teraz muszą wysiadać z MKS na rogatkach Rzeszowa i przesiadać się do autobusów MPK – mówi prezes PKS Rzeszów.

Ta sytuacja jest w skali kraju niespotykana. Nie znam innego miasta, gdzie utrudnia się dostęp do przystanków publicznemu przewoźnikowi. Przecież to nasze autobusy przywożą do Rzeszowa ludzi, którzy tu pracują, uczą się i wydają pieniądze. Tak nie można- bulwersuje się mieszkaniec Rzeszowa.

Cała sprawa jest nagłaśniana w lokalnych mediach co utrudnia prace sądu nad rzetelnym rozstrzygnięciem sporu o przestanki autobusowe.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*