Przystanki autobusowe w Polsce

Rzeszowskie wiaty przystankowe jednak nie jak w Dubaju

Zapowiadano, że będą nowoczesne i klimatyzowane. Jak się okazuje plan uległ zmianie i będą eleganckie, ale już nie zabudowane i nie jak w Dubaju. Dlaczego? Przyczyna jest jak zawsze prozaiczna i znana od lat – pieniądze.

VqNaXCF5wcg

Przeszklone z drzwiami otwieranymi automatyczne wiaty przystankowe, które bardziej przypominają malutki budynek, choć efektowne, są za drogie. Około 10 / 11 szt. kosztowałoby tyle ile jeden miejski autobus. Szacunkowo urzędnicy wyliczyli, że jedna taka wiata to koszt ok. 80 tys. zł.

Jakie zatem będą nowe wiaty przystankowe w Rzeszowie? Maja być całkowicie przeszklone oparte na stabilnej, metalowej, chromowanej konstrukcji ubogacone dużymi podświetlanymi gablotami na reklamy oraz rozkład jazdy, zbliżone wyglądem do obecnych.

Szacowany koszt tej inwestycji, która ma się rozpocząć wiosną tego roku to ok. 300 tyś. zł wyliczają urzędnicy. W chwili obecnej trwają prace nad projektem technicznym. Nowe wiaty najpierw pojawią się na al. Cieplińskiego, ul Lisa-Kuli, Piłsudskiego i przy placu Wolności. Stare wiaty przystankowe trafią natomiast na obrzeża miasta. Źródło fot. Zszywka.pl.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*