Przystanki autobusowe w Polsce

Przystanki autobusowe z wiatami dopiero po apelach mieszkańców

Wrocław to jedno z najważniejszych miast na mapie Polski. Szczyci się wieloma osiągnięciami związanymi z rozwojem różnych stref życia mieszkańców oraz przygotowuje do funkcji Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Nie wszystko jest tam jednak takie piękne, bo jak się okazuje mieszkańcy wrocławskich Stabłowic musieli przez wiele miesięcy walczyć o sprawę wydającą się być prozaiczną, a mianowicie, aby ul Wojanowską kursowały tam autobusy.

Choć trwało to długo, wreszcie udało się. Niestety kolejny raz w Polsce nie ma tutaj koordynacji w sprawach publicznego transportu zbiorowego. Przystanek powstał, wyłącznie z samym słupkiem, a wiaty brak. Powód to fakt, ze jest to teren pod ochroną konserwatorską i ZDiUM czeka na odpowiednią zgodę. Szkoda tylko, że napisano dopiero teraz o nią, a nie w miarę wcześniej. Oby tylko miasto zdarzyło przed zimną, kiedy wiaty są zawsze najbardziej potrzebne.

Może i przykład błahy, ale niestety takich sytuacji w Polsce jest wiele, kiedy dopiero po apelach mieszkańców wiaty przystankowe są stawiane. Gdzie zatem kontrola tego typu infrastruktury przez odpowiednie służby, czy urzędnicy w miastach nie jeżdżą autobusami, bo nawet jeśli tylko swoimi samochodami to przecież z nich tez można takie sytuacje zobaczyć… jeśli się chce.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*