Przystanki autobusowe w Polsce

Przystanek widmo

Taka informacja widniała na starym przystanku na ulicy Kanałowej w Toruniu

O tym, że autobusy się spóźniają, wiadomo nie od dzisiaj. Ale żeby spóźniał się przystanek autobusowy?! Owszem, takie sytuacje przytrafiają się toruńskiemu MZK.

Kilka dni temu  pasażerowie, którzy chcieli wsiąść do autobusu na przystanku przy ulicy Kanałowej w Toruniu , musieli zmienić plany.  Jeden z pasażerów przybywając na przystanek zauważył nietypową informację.

– Przeczytałem, że po godzinie 12 przystanek zostanie przeniesiony na ulicę Polną i że pasażerowie powinni tam przejść. Tak też zrobiliśmy. Pasażerowie cierpliwie czekali na nowym przystanku, jednak na próżno. Żaden z autobusów przejeżdżający obok nowego przystanku nie zatrzymywał się, nawet kiedy pasażerowie zaczęli wkraczać na jezdnie czy też machać do kierowcy.

Okazało się, że kierowcy na przystanku się nie zatrzymują, ponieważ o żadnej zmianie nie wiedzieli. Jak poinformował rzecznik MZK, było to zwykłe nieporozumienie między kierowcami autobusów.

Słabe to pocieszenie dla pasażerów, którzy czekając na nowym przystanku spóźniali się do pracy bądź na spotkania. Dziś nowy przystanek działa już normalnie. Miejmy nadzieje, że w przyszłości nie będą miały miejsca takie sytuacje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*