Przystanki autobusowe w Polsce

Powiat proszowicki szykuje się na renowację wiat i przystanków

Przy drogach, których właścicielem jest powiat proszowicki, znajduje się około dwustu przystanków autobusowych. Ich stan jest bardzo różny. Są takie, które wyglądają schludnie, ale widok zniszczonej i zaśmieconej wiaty również nie należy do rzadkości. I trudno się temu dziwić, skoro w praktyce większością z nich nikt się nie zajmuje.

Władze starostwa przyznają, że w swoim budżecie nie przeznaczają na ten cel żadnych środków. Czy zmieni to uchwała, która ma zostać podjęta na czwartkowej sesij Rady Powiatu? – Na pewno nie od razu – zaznacza starosta Zbigniew Wójcik. – W tej chwili dokonaliśmy inwentaryzacji wszystkich przystanków znajdujących się przy naszych drogach. Taki obowiązek nakłada na nas ustawodawca – mówi.

Od samej inwentaryzacji i uchwały na przystankach czyściej nie będzie. Za tymi krokami mają jednak iść następne. W tej chwili nie zostało przesądzone, jakie. – Rozważamy różne opcje. Bierzemy pod uwagę wprowadzenie opłat dla korzystających z przystanków, ewentualnie przekazanie ich gminom, które takie opłaty mogłyby zbierać – uważa starosta.

Miejmy nadzieję, że uchwała zostanie przegłosowana i kolejny powiat w Polsce zacznie zmieniać oblicze swoich przystanków autobusowych.

Tak wygląda większa część wiat przystankowych w powiecie proszowickim

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*