Przystanki autobusowe w Polsce

Pomysł na odnawianie starych przystanków autobusowych

Tak wygląda wiata przystankowa pomalowana przez"Pomaluj mój świat"

Od dawna wiadomo, że nawet duże miasta mają problemy aby skutecznie remontować stare przystanki autobusowe, pomijając małe mieściny, które mając rok w rok coraz mniejsze fundusze. Najczęściej w takich przypadkach nic nie można zrobić. Nie można, a może lepszym słowem byłaby”niechęć”.

Świetnym przykładem „chęci” zrobienia czegoś ze starymi wiatami przystankowymi są Kielce, gdzie grupa”Pomaluj mój świat’ zabrała się właśnie za odmalowywanie starych przystanków autobusowych. Nieformalna grupa „Pomaluj mój świat”, która od kilku miesięcy walczy z chaosem na ścianach osiedlowych budynków. Teraz zabrali się za przystanki autobusowe.

Kolorowe kwiaty i owady na wiacie przystankowej przy ul. Warszawskiej w Kielcach przykuwają wzrok przechodniów i pasażerów.   – Jak wyglądają, każdy widzi. Jeśli pomalujemy je w określonym stylu, to będą się pozytywnie wyróżniać – mówi jeden z członków grupy. Dodaje, że motywem przewodnim większości prac jest uniwersalne piękno przyrody. – Czujemy się odpowiedzialni za wygląd Kielc, w ten sposób chcemy je upiększać chociażby niektóre stare przystanki autobusowe- podkreśla.

Jeśli pomysł spodoba się mieszkańcom, będziemy kontynuować współpracę – twierdzi Miejski Zarząd Dróg w Kielcach.  Oby tak dalej…

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*