Przystanki autobusowe w Polsce

Plaga niszczonych przystanków autobusowych

Jak mówi policja to już plaga. Chodzi o nagminne niszczenie mienia publicznego. Niełatwo złapać delikwentów parających się tym procederem. Jednak ostatnio wpadł jeden, który postanowił rozprawić się z przystankiem autobusowym.

Ostatnio komisariat policji w Andrychowie został poinformowany o fakcie dewastacji przystanku autobusowego oraz znaków drogowych w miejscowości Rzyki. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia.

Jak się okazało delikwent specjalizujący się w atakowaniu wiaty przystankowej przebywał jeszcze na miejscu. Był pod wpływem upojenia alkoholowego i pewnie to spotęgowało jego szał, przez który zatracił się w swoim działaniu. Kiedy jednak zobaczył granatowe mundury zrozumiał , że powinien oddalić się z miejsca zdarzenia. Policjanci podjęli pościg i złapali wandala.

Okazało się, że sprawcą okazał się 19-leni mieszkaniec Brzeszcz i uczeń technikum w tym mieście. Urząd Miasta w Andrychowie zarządzający przystankami na terenie gminy wycenił wartość strat na kwotę 1900 zł.,

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*