Przystanki autobusowe w Polsce

Pasażerowie domagają się zmian w Krakowie

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie twierdzą, że przynajmniej kilka przystanków autobusowych powinna być przeniesiona w inne miejsce. To jak twierdzą znacznie ułatwiłoby bezpieczne użytkowanie z komunikacji miejskiej.

Dodatkowo – ich zdaniem – powinny pojawić się nowe miejsca zatrzymywania się pojazdów. Zależy im przede wszystkim na przystankach przy Urzędzie Pracy i budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.  Według pasażerów najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie przy siedzibie ZUS przystanku na żądanie.

Oprócz wyżej wymienionych przystanków, mieszkańcy chcieliby również zmiany w kilku innych miejscach. Twierdzą też, że w paru miejscach  w Krakowie przydałoby się dołożyć kilka wiat przystankowych.

Urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, którzy odpowiadają za lokalizacje przystanków, zapewniają, że przeanalizują teraz dokładnie wszystkie propozycje pasażerów.

Miejmy nadzieje, że urzędnicy tak jak obiecali przyjrzą się dokładnie prośbą mieszkańców i odpowiedni zareagują. W końcu komunikacja miejska powinna być łatwa i bezpieczna a przystanki powinny być tak zlokalizowane by można było z nich bez problemu korzystać.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*