Przystanki autobusowe w Polsce

Nowy przystanek autobusowy w Kaninach

Od tygodnia mieszkańcy Osiedla Słonecznego w Kaniach mogą skorzystać z autobusu kursującego na linii Nadarzyn – Nowa Wieś – Pruszków

Nowy przystanek zlokalizowano przy ulicy Pruszkowskiej, przy Osiedlu Słoneczne w Kaniach. – Do tej pory jego mieszkańcy nie mogli korzystać z tego połączenia komunikacyjnego – wyjaśnia Marta Kubuszewska z urzędu gminy w Brwinowie. – Natomiast w przeprowadzonej ankiecie wypowiedzieli się, że są zainteresowani utworzeniem dodatkowego przystanku autobusowego na trasie Nadarzyn – Nowa Wieś – Pruszków.

Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wyszły władze samorządu. Podczas ostatniej sesji rada miejska wyraziła zgodę na podpisanie z gminą Nadarzyn porozumienia, dotyczącego wykonywania zadań z zakresu gminnych przewozów pasażerskich oraz zamontowaniu dodatkowego przystanku autobusowego. W ślad za umową idą konkretne pieniądze. W bieżącym roku gmina Brwinów dofinansuje tę linię autobusową w kwocie 12 tys. złotych. – Najbliższe miesiące pokażą czy mieszkańcy osiedla rzeczywiście będą korzystać z tego połączenia – mówi Arkadiusz Kosiński. – Na tej podstawie zdecydujemy, czy linia zostanie utrzymana w roku 2014.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*