Przystanki autobusowe w Polsce

Nowe wiaty przystankowe w Opolu

W minionym roku Miejski Zarząd Dróg rozstawił przy ulicach Opola 24 nowe wiaty przystankowe. W planach na przyszły rok jest zakup kolejnych kilkunastu takich wiat.

W tym roku MZD skupiło się na wymianie starych i zniszczonych przystanków dla pasażerów znajdujących się w miejscach, gdzie ruch pasażerów jest szczególnie intensywny. Wiaty pojawiły się też w miejscach, w których wcześniej pasażerowie czekali na autobusy pod gołym niebem, m.in. przy cmentarzu we Wróblinie oraz w okolicy skansenu przy ul. Wrocławskiej.

W budżecie na przyszły rok drogowcy także mają środki na zakup nowych wiat przystankowych. – 50 tysięcy złotych powinno wystarczyć na zakup kilkunastu sztuk. Chcielibyśmy ustawić je na wiosnę – mówi Mirosław Pietrucha, wicedyrektor MZD.

O tym, gdzie miałyby się pojawić nowe wiaty, wicedyrektor MZD jeszcze nie wspomina. – Chcemy bowiem, aby to mieszkańcy wskazali nam, gdzie ich zdaniem powinniśmy je ustawić. W najbliższych tygodniach będziemy więc czekali na ich zgłoszenia – zachęca.

Pietrucha zaznacza, że prośby mieszkańców będą jeszcze konsultowane z ratuszowym Biurem Organizacji Transportu Zbiorowego.

– W ten sposób wiaty będą zamontowane tam, gdzie są naprawdę potrzebne – stwierdza Pietrucha.

 

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*