Przystanki autobusowe w Polsce

Na kieleckim rynku powstaną dwa nowe przystanki autobusowe

Znamy kolejne szczegóły dotyczące nowej linii autobusowej, która ma dowieźć pasażerów do centrum Kielc. Wiadomo już, że na Rynku będą dwa przystanki: na wysokości Delikatesów i pod arkadami Muzeum Dialogu Kultur. A autobusy odjeżdżać będą mniej więcej co kwadrans.

Ustalono, że pasażerowie będą wysiadać z nowego przystanku autobusowego na wysokości Delikatesów Społem, a wsiadać pod arkadami Muzeum Dialogu Kultur.

ZTM przygotował też już projekt trasy i rozkłady jazdy. – Z ulicy Mojżesza Pelca autobusy będą skręcać zarówno w prawo w kierunku węzła Żelazna, jak i w lewo w kierunku Źródłowej. Chcemy, by odjeżdżały z Rynku co około 15 minut – tłumaczy Michnicki z ZTM.

Rozkłady nie są jednak ostateczne. – Po uruchomieniu linii na pewno pojawią się jakieś sugestie. Wtedy będziemy go korygować – mówi kierownik.

Nadal nie wiadomo, jak będzie się nazywać nowa linia. – Potocznie przyjęło się, że to linia „0”, ale decyzje jeszcze nie zapadły. Tak czy owak nowe przystanki będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców Kielc.

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*