Przystanki autobusowe w Polsce

Mieszkańcy Szczecina skarżą się na niefrasobliwość swoich władz

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Szczecina skarżą się i wytykają błędy urzędnicze w sprawie źle usytuowanych przystanków autobusowych w ich mieście.

Na niefortunne usytuowanie przystanku autobusowego przy Urzędzie Miasta w Szczecinie, przy ul. Pilskiej zwróca uwagę jeden z mieszkańców

Jak sam uważa ,wprawdzie bardzo rzadko bywa w tym rejonie miasta, ale jego zdaniem, przejście dla pieszych w takim miejscu, jest usytuowane niewłaściwe. Trudno nie przyznać racji. Wejście na pasy, przy stojącym na przystanku autobusie, jest niczym gra w ruską ruletkę. Mimo podwójnej ciągłej, zazwyczaj kierowcy omijają stojący na przystanku autobus. Dodajmy, że na przystanku nie ma zatoczki, nie ma nawet chodnika. Zazwyczaj w tym miejscu są kałuże i błoto. Aby nie pochlapać pasażerów błotnistą mazią, kierowcy autobusów muszą zatrzymać się na jezdni. Jak się okazuje zima może być sprzymierzeńcem kierowców. Ponieważ o tej porze roku błoto jest zamarznięte, kierowcy autobusów wjeżdżają na pobocze. Robią to, mając na względzie bezpieczeństwo pieszych i pasażerów, a także po to, aby umożliwić bezproblemowe omijanie autobusu przez inne pojazdy.

Szczeciński magistrat już zapowiedział zmiany ale kiedy to nastąpi, nie wiadomo. Pozostaje tylko czekać.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*