Przystanki autobusowe w Polsce

Będzie więcej przystanków w Rzeszowie

W ramach przebudowy tej rzeszowskiej ulicy powstaną trzy nowe przystanki autobusowe. – Dwa z nich będą przy Renie – informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Rejtana ma zostać przebudowana od skrzyżowania z ul. Lwowską do skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy. Będzie nieznacznie poszerzana, powstaną ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną chodniki, skrzyżowania, zatoki autobusowe. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Jedną z nowości będą trzy dodatkowe przystanki autobusowe. – O wybudowanie dodatkowych zatoczek występowali zarówno mieszkańcy, jak i organizacje społeczne – informuje szef zarządu dróg.

 

Nowe przystanki mają powstać na wysokości budynku spółdzielni Rena. – Przystanki będą tam po obydwu stronach drogi. Trzeci z tych nowych przystanków powstanie w rejonie salonu meblowego Meblex – mówi dyrektor Dziągwa.

 

Nowe przystanki przy Renie powstaną w niewielkiej odległości od tych już istniejących: przy sklepie Merkury Market i hotelu Icam House. – Wiemy, że odległość między tymi przystankami jest nieduża. Rena jest spółdzielnią zatrudniającą osoby niepełnosprawne. Dla zdrowego człowieka przejście tych 200-300 metrów od przystanku przy sklepie Merkury Market do Reny nie jest problemem. Natomiast dla osoby niepełnosprawnej już jest. Stąd też decyzja, że dwa nowe przystanki tam powstaną – mówi szef ZTM. Dodaje, że nie ma jakiejś ustawowej regulacji w sprawie tego, jaka powinna być odległość pomiędzy jednym a drugim przystankiem.

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*