Przystanki autobusowe w Polsce

Będą nowe wiaty przystankowe dla uczniów

Burmistrz Strzegomia, wychodząc naprzeciw prośbom mieszkańców gminy, polecił przeprowadzić analizę braku wiat na przystankach, z których codzienne korzystają dzieci dojeżdżające do szkół.

Uczniowie oczekujący na autobus szkolny na przystankach, na których nie ma wiat, nie mogli nigdzie schronić się podczas opadów deszczu i śniegu. Obecnie zapadła decyzja o zakupie trzech wiat dla miejscowości Olszany i Rogoźnica. Dwie z nich trafią do Olszan. Warto dodać, że z tych wsi do szkół dojeżdża duża liczba dzieci. W tej chwili przez Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu prowadzone jest postępowanie ofertowe, ale już można powiedzieć, że szacowany koszt zakupu tych trzech urządzeń to kwota rzędu 12 000 zł. Nowe wiaty mają stanąć w Olszanach i Rogoźnicy jeszcze w listopadzie.

Wszystko więc wskazuje, że uda się zdążyć z ich zakupem przed największymi chłodami. – Bardzo nam zależało, żeby nasze dzieci nie mokły w oczekiwaniu na szkolny autobus. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu sołtysa naszej wsi, jest szansa, że wiaty przystankowe zostaną ustawione w Olszanach – mówią mieszkańcy.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*