Przystanki autobusowe w Polsce

Akcja „Nie reagujesz-akceptujesz” zdaje efekty

W ręce myszkowskich policjantów wpadli nastolatkowie, którzy dewastowali przystanek autobusowy. Do szybkiego zatrzymania wandali doszło dzięki reakcji mieszkańca, który widząc, co się dzieje, natychmiast zawiadomił stróżów prawa.

Około godz. 19 oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, iż młode osoby właśnie dewastują przystanek autobusowy przy jednej z ulic w Myszkowie. Na miejsce został wysłany patrol prewencji. Dojeżdżając we wskazany rejon, mundurowi zauważyli kilka osób, które na ich widok zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu w ręce policjantów wpadła dwójka nastolatków. Okazało się, że to 15- i 17-latek, rzucając kamieniami, wybili szyby w wiacie. Spowodowali straty w wysokości 900 zł. Starszy ze sprawców już usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Natomiast o losie nieletniego chuligana zadecyduje sąd rodzinny.

Akcja „Nie reagujesz-akceptujesz” istnieje w naszym kraju już od dobrych kilku lat, ale dopiero niedawno została ona odpowiednio nagłośniona. Jak widać w końcu zaczęła zdawać egzamin. Miejmy nadzieje, że takich zgłoszeń od obywateli miast w całej Polsce będzie teraz znacznie więcej.

 

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*